A- A A+

Ryszard Wojnarowski (ur. 18.05.1937 r.) - aktor teatralny, od lat 60-tych związany z osiedlem Michałowice. W latach 1957-86 występował w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, później swoją pracę aktorską związał z Teatrem Polskim w Warszawie i Teatrem Animacji w Jeleniej Górze. Gościnnie także odgrywał rolę druida w polskiej produkcji serialu "Wiedźmin".

W Michałowicach początkowo występował w domach wczasowych, jednak zauroczenie tym zakątkiem przełożyło się na jego osiedlenie się w tym miejscu na stałe w 1989 r. Od tamtej pory aktywnie angażował się w działalność Teatru Animacji a później teatru "Maska". Zaangażowanie Pana Ryszarda w życie naszej społeczności przełożyło się na dużą ilość spektakli wystawianych w naszym mieście.

Mimo zmęczenia i poważnych problemów zdrowotnych, corocznie aktywnie uczestniczył w organizowanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski "Narodowym Czytaniu". Ryszard Wojnarowski zmarł 11.09.2016 r. w wieku 79 lat w jeleniogórskim szpitalu, tydzień po odczytaniu fragmentu książki Qvo Vadis Henryka Sienkiewicza w ramach kolejnej edycji „Narodowego czytania”.

Qvo Vadis Panie Ryszardzie?Reklamy:
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Informujemy, że serwis piechowice.pl uzywa plików cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gmina miejska Piechowice przetwarza Państwa dane osobowe w sposób zgodny z prawem (legalny) - na podstawie i w granicach powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajduje sie w zakładce RODO.