A- A A+

Ryszard Wojnarowski (ur. 18.05.1937 r.) - aktor teatralny, od lat 60-tych związany z osiedlem Michałowice. W latach 1957-86 występował w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, później swoją pracę aktorską związał z Teatrem Polskim w Warszawie i Teatrem Animacji w Jeleniej Górze. Gościnnie także odgrywał rolę druida w polskiej produkcji serialu "Wiedźmin".

W Michałowicach początkowo występował w domach wczasowych, jednak zauroczenie tym zakątkiem przełożyło się na jego osiedlenie się w tym miejscu na stałe w 1989 r. Od tamtej pory aktywnie angażował się w działalność Teatru Animacji a później teatru "Maska". Zaangażowanie Pana Ryszarda w życie naszej społeczności przełożyło się na dużą ilość spektakli wystawianych w naszym mieście.

Mimo zmęczenia i poważnych problemów zdrowotnych, corocznie aktywnie uczestniczył w organizowanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski "Narodowym Czytaniu". Ryszard Wojnarowski zmarł 11.09.2016 r. w wieku 79 lat w jeleniogórskim szpitalu, tydzień po odczytaniu fragmentu książki Qvo Vadis Henryka Sienkiewicza w ramach kolejnej edycji „Narodowego czytania”.

Qvo Vadis Panie Ryszardzie?

Informujemy, że serwis piechowice.pl uzywa plików cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gmina miejska Piechowice przetwarza Państwa dane osobowe w sposób zgodny z prawem (legalny) - na podstawie i w granicach powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajduje sie w zakładce RODO.