A- A A+

Pan Zdzisław Gasz jest związany z Piechowicami od 1961 r. W tym mieście rozpoczął pierwszą pracę, jako nauczyciel geografii. W trakcie kariery zawodowej, wielokrotnie pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Szkoły ds. pedagogicznych. Był inicjatorem budowy stadionu przyszkolnego w czynie społecznym. Pod jego kierunkiem, uczniowie Technikum przy "Karelmie" wykonywali wiele prac dla szkół piechowickich oraz schronisk młodzieżowych.

W latach 1972-1998 pełnił funkcję wizytatora geografii, turystyki i krajoznawstwa powiatu i b. województwa jeleniogórskiego.W tym czasie założył 8 schronisk młodzieżowych, w tym schronisko "Złoty Widok" w Piechowicach - Michałowicach. W schronisku tym często odbywają się kursy kierowników wycieczek organizowane przez pana Zdzisława.

Od 1977 r. jest aktywnym działaczem Ligii Ochrony Przyrody. Do chwili obecnej pełni funkcję prezesa Zarządu Oddziału LOP w Jeleniej Górze.

W latach 1998-2006 był radnym powiatu jeleniogórskiego. W 2005 r. zainicjował założenie tablicy pamiątkowej dla Honorowego Obywatela Piechowic, pana Leszka Krzeptowskiego.

Spośród jego licznych odznaczeń można wymienić:

  • Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
  • Złoty i Brązowy Krzyż Zasługi
  • Honorowy Członek PTSM


Reklamy:
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Informujemy, że serwis piechowice.pl uzywa plików cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gmina miejska Piechowice przetwarza Państwa dane osobowe w sposób zgodny z prawem (legalny) - na podstawie i w granicach powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajduje sie w zakładce RODO.