A- A A+

Nadleśnictwo Szklarska Poręba

Szklarska PorębaKIC.10.2020 r.

Znak sprawy: DAG.771.1.2020/SG

Informacja w sprawie przejazdów kolejowo — drogowych linii 311 Szklarska Poręba - Granica Państwa

Informuję, że po dniu 19 listopada 2020 r. na przejazdach kolejowo — drogowych linii kolejowej nr 311 Szklarska Poręba — Granica Państwa i drogach leśnych w zarządzie Nadleśnictwa Szklarska Poręba zostaną zamontowane rogatki stale zamknięte. Rogatki będą otwierane tylko przez osoby uprawnione na podstawie umowy zawartej z zarządcą linii kolejowej i przeszkolone, a ich przekraczanie będzie możliwe wyłącznie podczas otwarcia. Powyższe podyktowane jest realizacją przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 20 października 2015 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami ich usytuowanie (Dz.U. z 2015 r. poz. 1774 z późna zm.) W związku z powyższym utrudniony zostanie ruch na ważnych szlakach turystycznych pieszych, rowerowych oraz trasach narciarskich m.in.:

  • żółty szlak turystyczny: Przełęcz Szklarska — Rozdroże pod Działem Izerskim
  • zielony szlak turystyczny: Przełęcz Szklarska — Rozdroże pod Cichą Równią
  • czerwony szlak turystyczny: Przełęcz Szklarska — Stacja Turystyczna Orle
  • trasa rowerowa typu single track- „Szklarska"

Nadleśnictwo Szklarska Poręba zamierza przeszkolić swoich pracowników w zakresie obsługi przejazdów kolejowo — drogowych, jednak nie jest w stanie umożliwić ruchu turystycznego na opisanych powyżej trasach w oczekiwanym zakresie. Obsługa przejazdów przez uprawnionych pracowników Nadleśnictwa Szklarska Poręba będzie wykonywana dla potrzeb gospodarki leśnej. Jeszcze raz podkreślam, że instalacja rogatek jest koniecznością wynikającą z przepisów prawa i nie jest zależna od woli

Nadleśnictwa.

Z poważaniem

NADLEŚNICZY

Jerzy Majdan

Nadleśnictwo Szklarska Poręba, ul. Krasińskiego 6, 58-580 Szklarska Poręba, www.szklarska.wroclaw.lasy.gov.pl tel.: +48 75717-23-32, fax: +48 757172332, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.lasy.gov.pl

mapa obrazująca położenie przejazdów kolejowo dorgowych linii 311 min 1

(podkład mapowy został udostępniony dzięki uprzejmości Wydawnictwa Turystycznego PLAN s.c.)Reklamy:
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Informujemy, że serwis piechowice.pl uzywa plików cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gmina miejska Piechowice przetwarza Państwa dane osobowe w sposób zgodny z prawem (legalny) - na podstawie i w granicach powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajduje sie w zakładce RODO.