A- A A+
W dniu dzisiejszym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Piechowicach wzięły udział w kampanii POLA NADZIEI. Na dwóch skwerkach na terenie Miasta posadzono cebulki żonkili. Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum. Są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Szkoły i przedszkola biorące udział w akcji organizują się i jesienią wspólnie sadzą cebulki żonkili, które są symbolem nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, tworzą całe pola nadziei, następnie ścięte, rozdawane są na ulicznych kwestach. Zebrane w ten sposób środki pozwalają na zaspokajanie najważniejszych potrzeb podopiecznych hospicjum.
Każda zebrana złotówka to realna szansa na radość i uśmiech małych pacjentów przebywających w hospicjach.
 1200x628-polanadziei-2020-2-800x383.jpg


Reklamy:
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Informujemy, że serwis piechowice.pl uzywa plików cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gmina miejska Piechowice przetwarza Państwa dane osobowe w sposób zgodny z prawem (legalny) - na podstawie i w granicach powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajduje sie w zakładce RODO.