A- A A+

Drodzy Mieszkańcy,

uprzejmie informujemy, że w wyniku aktów dewastacji jakie miały miejsce na terenie placu zabaw przy ul. Lipowej dokonano jego tymczasowego wyłączenia z użytkowania ze względów bezpieczeństwa. Pomimo systematycznego dokonywania napraw urządzeń zabawowych są one w ciągłym zainteresowaniu osób dopuszczający się aktów wandalizmu.

Zwracamy się z prośbą do Państwa o działanie w sytuacjach jakie mają miejsce na publicznych placach zabaw. W tym celu można łatwo i szybko skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za pośrednictwem której można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Sygnały naniesione przez mieszkańców naszego regionu policjanci sprawdzają i weryfikują.

Dlatego zachęcamy do wchodzenia i „klikania” w Mapę celem eliminowania w przyszłości podobnych incydentów:

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Drugim miejscem wyłączonym do odwołania z użytkowania jest Skatepark usytuowany przy Dworcu PKP. Powodem jego zamknięcia jest konieczność miejscowej naprawy ubytków w rampach, które powstały częściowo w wyniku użytkowania obiektu, jak również w ramach zniszczeń dokonywanych przez osoby trzecie. Do czasu naprawy powierzchni ramp zwracamy uwagę, aby dzieci i młodzież                       nie korzystały z obiektu, bowiem grozi to możliwością nieszczęśliwego wypadku.

O szczegółach ponownego otwarcia obiektów, będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

Plac zabaw przy ul. Lipowej

1.jpg

2.jpg

 

 

Skatepark przy dworcu PKP

 

3.jpg

 

4.jpg

 

          Reklamy:
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Informujemy, że serwis piechowice.pl uzywa plików cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gmina miejska Piechowice przetwarza Państwa dane osobowe w sposób zgodny z prawem (legalny) - na podstawie i w granicach powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajduje sie w zakładce RODO.