A- A A+

W drugim dniu obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski i 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Domu Strażaka odbyła się Uroczysta Akademia.

Po uroczystym otwarciu i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, pan Marcin Suchta przybliżył uczestnikom wydarzenia kontekst historyczny chrystianizacji naszego kraju. Liczne ciekawostki związane ze zwyczajami pogańskimi oraz czasami średniowiecza wzbudziły duże zainteresowanie wśród widzów.

Po tym ciekawym wykładzie rozpoczął się koncert pieśni patriotycznych. Członkowie Orkiestry OSP w Piechowicach, chóru parafialnego Harfa, oraz zespołu Szklarki połączyli siły by zapewnić widzom uniesienie muzyczne na najwyższym poziomie.

Po koncercie, uczestnicy imprezy, z pocztem sztandarowym na czele, przemaszerowali z Domu Strażaka do kościoła im. św. Antoniego Padewskiego na uroczystą mszę za ojczyznę.

Galeria

Informujemy, że serwis piechowice.pl uzywa plików cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gmina miejska Piechowice przetwarza Państwa dane osobowe w sposób zgodny z prawem (legalny) - na podstawie i w granicach powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajduje sie w zakładce RODO.