A- A A+

Każdy jest Artystą 2016

Projekt „Każdy jest artystą” odbył się w dwóch cyklach warsztatowych w dniach 18.07-23.07.2016 i 24.07.30.07.2016 r. Zwieńczeniem całości był wernisaż w Piechowickim Ośrodku Kultury z prezentacją fotograficzną i filmową z przebiegu projektu. W zajęciach zorganizowanych przez Fundację Insolita w Centrum Innowacyjno- Artystycznym czynny udział wzięło 47 osób (w tym 22 dzieci w wieku 5-14 lat, 16 dorosłych  (19-45 lat) oraz 9 seniorów (60+). Uczestnicy samodzielnie wykonali od 2- 3 ceramicznych prac m.in. patery (wypalane w piecu elektrycznym), świeczniki (wypalane w piecu raku); malowali na tafli szkła oraz dekorowali talerze kalkami ceramicznymi lub farbami naszkliwnymi. Podczas zajęć uczestnicy poznali odmienne techniki formowania gliny, różne metody  zdobienia szkła i ceramiki, a podczas prelekcji poznali procesy towarzyszące wyrabianiu szkła i ceramiki.  Efekty pracy można oglądać do 25 sierpnia w Piechowicach. Zarówno prowadzący jak i uczestnicy wyrazili niesamowity zapał do tego typu działań i zdeklarowali się, że chętnie przyłączą się do kolejnego projektu rozwijającego ich umiejętności.

W trakcie warsztatów i podczas wernisażu była prowadzona archiwizacja zdjęciowa i filmowa, która jest załączona do niniejszego dokumentu. 

Pełna nazwa projektu:

Warsztaty ceramiczno-szklarskie „Każdy jest artystą”

Promocja wydarzenia i Samorządu Województwa Dolnośląskiego:

Informacje zamieszczone u  partnerów  m.in. Informatorze Piechowickim, folderze Festiwal Ducha Gór,  plakaty, zaproszenia, tworzenie wydarzenia na portalach społecznościowych.

Uczestnicy:

Dzieci, młodzież, dorośli z powiatu jeleniogórskiego.

Przebieg imprezy oraz miejsce i termin wydarzenia:

Warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Marciniak-Kucharską (warsztaty ceramiczne), Teresę Milewicz (dekorowanie ceramiki), Elżbietę Trzewiczek-Pietkiewicz i Sebastiana Pietkiewicza

(malowanie na szkle) w Centrum Innowacyjno-Artystycznym Michałowice/Piechowice w dniach 18.07.-29.07.2016. Ekspozycja projektu 30.07.2016 r.  – Piechowicki Ośrodek Kultury.

Organizatorzy:

Fundacja Insolita

Urząd Miasta Piechowice

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Informujemy, że serwis piechowice.pl uzywa plików cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gmina miejska Piechowice przetwarza Państwa dane osobowe w sposób zgodny z prawem (legalny) - na podstawie i w granicach powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajduje sie w zakładce RODO.