A- A A+

JTP i KW

Piechowickie święto, obchodzone tradycyjnie w pierwszy weekend lipca, dobiegło końca.

Ta dwudniowa impreza, to okazja by odnawiać tradycje rzemieślnicze naszego regionu, szczególnie te związane ze szklarstwem.

Galeria zdjęć

Pełna relacja dostępna po kliknięciu na "czytaj więcej..."

Świętowanie rozpoczęło się w piątek 1 lipca o godzinie 16:00 od warsztatów cyrkowych. Dzieci i dorośli mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności żonglowania, chodzenia na szczudłach, czy jeżdżenia na monocyklu, wszystko pod czujnym okiem profesjonalistów.

Później, każdy mógł spróbować się podczas warsztatów szklarskich, malując rozmaite wzory na słoikach, czy też grawerując przepiękne wzory na butelkach. Wytworzone samodzielnie dzieła sztuki twórcy zabrali do domu. Dodatkowo, każdy autor brał później udział w losowaniu cennych nagród.

Następną atrakcją był pokaz cyrkowy, w którym czynnie uczestniczyli widzowie. Podczas występu nie brakowało ani salw śmiechu, ani zapartych tchów, zwłaszcza podczas finałowego występu, kiedy to artysta żonglował zapalonymi pochodniami na wysokości.

Podczas uroczystego otwarcia projektu i dni szklarskich, Burmistrz Miasta Piechowice - p. Witold Rudolf przekazał kryształowy klucz pani Małgorzacie Dajewskiej, prof. Katedry Szkła i Ceramiki ASP we Wrocławiu, a wraz z nim symbolicznie rządy na czas trwania święta szkła i rzemiosła.

Pierwszy dzień zakończył występ pani Haliny Frąckowiak, która wraz z kwartetem smyczkowym zachwyciła zgromadzonych widzów. Po zakończeniu koncertu i odśpiewaniu przez artystkę bisów, Burmistrz wręczył pani Halinie kwiaty wraz z podziękowaniami za wspaniały występ, a wszyscy zgromadzeni zaśpiewali "sto lat" z okazji imienin wokalistki.

W sobotę 2 lipca atrakcje zaczęły się już o godzinie 12:00. Mieszkańcy miasta i turyści mogli uczestniczyć w warsztatach historycznych, warsztatach rzemiosła, czy zabawach plastycznych "Baby Art". Każdy też mógł wziąć udział w loterii fantowej i zjeść przepyszne ciasta i inne smakołyki oferowane przez Stowarzyszenie Goduszyn, zajmujące się cateringiem podczas imprezy.

Imprezę przerwała na jakiś czas nawałnica, która w ciągu minuty zdołała unieść w powietrze większość namiotów i zniszczyła część sprzętu. Mimo tej niemiłej niespodzianki udało się z lekkim opóźnieniem uruchomić sprzęt nagłaśniający i dokonać uroczystego otwarcia przez Burmistrza miasta Rokytnice nad Jizerou, p. Petra Matyaša oraz Burmistrza Miasta Piechowice, p. Witolda Rudolfa.

Później na uczestników imprezy czekała moc atrakcji, w tym występ mażoretek z Rokytnicy, koncerty Mr. Popelino, Punto Latino Band, występ grupy tanecznej Sun Shine, oraz zespołów Szklarki, Miłek i Liminis. Na estradzie pojawiły się także dzieci z przedszkola "Pod Czerwonym Muchomorem", które zachwyciły niejednego rodzica.

Imprezę zakończyła trwająca do 1:00 w nocy dyskoteka.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc w realizacji projektu Jarmarku Tradycji Szklarskich i organizacji imprezy Kryształowy Weekend dla :

1. Przedsiębiorstwa Huta JULIA a w szczególności właścicieli Pana Ryszarda Kolata i p. Agnieszki Blacheta

2. BIELARNII HESSA sp. z o.o. będącej właścicielem Pałacu Pakoszów w Piechowicach a w szczególności dla Państwa Ingrid i Haagena Hartmann oraz menagera p. Karoliny Wolińskiej

3. Przedsiębiorstwa WEPA PROFFESIONAL PIECHOWICE SA i Prezesa Zarządu p. Janusza Brylińskiego

4. Poseł na Sejm RP p. Zofii Czernow

5. Związku Gmin Karkonoskich i dyrektora biura ZGK Witolda Szczudłowskiego

6. Państwa Marii i Bogusława Skowron

7. Pana Jerzego Semariaka

8. Klubu Logicznego Stowarzyszenia Piechowice i p. Lecha Rębisza

9. Sklepu "Kornolio ogrody"


15 Gru 2018
11:00AM -
KROPELKA RUN
grudzień 2018
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklamy:


Stan salda na rachunku bankowym: „Pomoc pogorzelcom – odbudowa budynku przy ul. Kryształowej 102” Na dzień 30.11.2018r. z godz. 16.00:

24.067,38 zł